zbrodnia wołyńska

zbrodnia wołyńska

Dziś rano posłowie odrzucili projekt uchwały mówiący o tym, że zbrodnia wołyńska była ludobójstwem.

To ja się kurwa pytam czym było zamordowanie około 100 000 niewinnych osób? Może pobiciem ze skutkiem śmiertelnym? A może sami się Ci ludzie zabili?

Nasz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski stwierdził, że nie można mówić o ludobójstwie bo Ukraina stara się o członkostwo w Unii Europejskiej, a podjęcie naszej uchwały, że zbrodnia wołyńska byłaby ludobójstwem utrudniałoby Ukrainie szanse negocjacyjne.

Po pierwsze co nas obchodzi członkostwo Ukrainy? Po drugie nie sądzę by miało to JAKIEKOLWIEK znaczenie w trakcie negocjacji z UE. Podjęcie sejmowej uchwały w żaden sposób nie ogranicza Ukrainie starań o członkostwo w UE. A nawet gdyby w jakiś sposób to ograniczało, to czy jest to powodem do tego, by przekłamywać historię?

Niemcom popełnione czyny w trakcie I, jak i II Wojny Światowej nie przeszkadzały w wejściu do UE i stać się obecnie jej najbardziej liczącym się członkiem, który pociąga za sznurki, a Niemcy robili o wiele gorsze rzeczy, niż Ukraińcy.

Trzeba nazwać rzeczy po imieniu: Zbrodnia wołyńska była ludobójstwem niezależnie od tego co zagłosowano w parlamencie. To nie Ci posłowie decydują o tym, że była to zbrodnia- gdyby więcej parlamentarzystów było ”za” to byłoby to ludobójstwo- ot uroki demokracji.

Stefan Niesiołowski stwierdził, że ”To obrzydliwy spektakl, granie ofiarami”. To nie granie ofiarami panie pośle to próba nazwania rzeczy po imieniu.

Zbrodnia wołyńska- ludobójstwo

Ludobójstwo – zbrodnia przeciwko ludzkości, obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części narodówgrup etnicznych,religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.

W którym punkcie zbrodnia wołyńska nie wyczerpuje znamion ludobójstwa? Nie było to celowe wyniszczenie części narodu?

Zamiast tego próbuje nam się wmówić, że była to ”czystka etniczna o znamionach ludobójstwa”- czyli jak nazwać ludobójstwo nie ludobójstwem.

Dzisiejsza uchwała podjęta w Sejmie to plucie w twarz rodzinom ofiar zbrodni wołyńskiej.

Jeżeli podoba CI się artykuł podziel się nim z innymi i zostaw komentarz

4 komentarze do “Zbrodnia wołyńska nie ludobójstwem?”

Skomentuj

CommentLuv badge