spottedSpotted stał się ostatnio bardzo popularną metodą na poszukiwanie przypadkowo spotkanych osób w realnym świecie.

Strony tego typu działają przede wszystkim na Facebooku, i mają rzesze fanów. Np Spotted ZTM ma 34 tys. polubień na Facebooku. Spotted lubią ludzie, którzy poszukują spotkanej osoby, ale przede wszystkim to świetne miejsce dla hejterów. Czasami faktycznie idiotyzm ogłoszeń powala na kolana, a dodatkowo pisownia niektórych osób, które wysyłają ogłoszenie, by odszukać swojego/swoją wybrankę/wybranka.

Jak dla mnie osoby umieszczające tam ogłoszenia są żałosne. Same nie podeszły do osoby, która im się podobała i szukają jej po internecie, w nadziei, że ta odezwie się do nich. To nie łatwiej było wcześniej podejść, zagadać przedstawić się, zaprosić na kawę/piwo/sex* (*niepotrzebne skreślić), oczywiście wymaga to odwagi, ale skoro ktoś chce poznać daną osobę, to raczej z zamiarem spotykana się w realnym świecie, a nie ciągłego klikania na Facebooku.

Kiedyś jakoś ludzie poznawali się bez Spotted, zakładali rodziny, mieli dzieci, a teraz gdyby nie internet i Spotted to połowa relacji międzyludzkich chyba by zamarła na wieki. Skoro brakuje odwagi podejść i zagadać nie licz, że ktoś zareaguje na ciąg znaków umieszczony na Spotted, w dodatku bardzo często z błędami w pisowni.

Osobną kwestią jest dla mnie poznawanie ludzi w internecie. Obecnie wiele osób jest bardzo zabieganych, nie mają czasu, by wyjść na miasto gdzie mogą kogoś przy okazji poznać, więc internet ułatwia im znalezienie drugiej połówki, założenie konta np. na Sympatii i na zasadzie może kogoś się pozna jest bez porównania mniejszym obciachem, niż pisanie, jak była ubrana osoba, która się komuś spodobała i liczenie, że się odezwie. Zadziwia mnie jedynie sposób prezentacji wielu ”kobiet” na różnych serwisach randkowych, gdzie głównie pokazują ”dziunie” cycki i do tego pseudofilozoficzne opisy, jakie to one nie są wyjątkowe, niezależne, niepowtarzalne, i nie oceniaj jak nie znasz.

Wraz z szerokim dostępem do internetu zmieniają się relacje międzyludzkie, sposoby poszukiwania wybranki/a, ale czy aby wszystkie zmiany idą w dobrym kierunku?

Jeżeli podoba CI się artykuł podziel się nim z innymi i zostaw komentarz

44 komentarze do “Spotted i szukanie ludzi w internecie”

Skomentuj

CommentLuv badge