praca po studiach

praca po studiach

Każdy student zapewne zastanawia się, jaka czeka go praca po studiach. Niestety na studiach o tym często ludzie nie myślą, a później pojawia się u nich frustracja, że tej pracy nie mają lub jest to praca niezwiązana z ich zawodem. 

Obecnie wiele osób ma problemy ze znalezieniem pracy, jednak często jest to wynik ich lenistwa, a nie braku pracy. Owszem czasami ludzie szukają pracy długo, mają bogate doświadczenie, ale nie potrafią się odnaleźć na rynku pracy. Będąc już na studiach warto pomyśleć o tym, co chcę robić w przyszłości. Zdobywać w tym zakresie doświadczenie, nawet bezpłatne praktyki. Będzie to dużo wyżej cenione, niż praca np. w restauracji czy na call center. Oczywiście wiele osób nie może sobie pozwolić na pomoc rodziców na studiach, więc muszą imać się każdego zajęcia, ale nie można zapomnieć o zdobywaniu doświadczenia zgodnego z kierunkiem studiów. Potencjalni pracodawcy chętnie przyjmują na bezpłatne praktyki, które można sobie załatwić we własnym zakresie lub skorzystać z uczelnianych biur karier.

Praca po studiach

Po każdych studiach można znaleźć jakąś pracę, nawet po powszechnie uznawanych za wylęgarnię bezrobotnych socjologii czy zarządzaniu. Jeśli ktoś zdobywanie doświadczenia zawodowego na studiach ogranicza do odbycia obowiązkowych miesięcznych praktyk, to niestety niech się później nie dziwi, że nie ma pracy po studiach związanej ze swoim wykształceniem. Dla tych co dopiero idą na studia polecam moje wcześniejsze wpisy jakie studia wybrać a także studiowanie prawa.

Jeżeli podoba CI się artykuł podziel się nim z innymi i zostaw komentarz

Jedna odpowiedź do “Praca po studiach”

Skomentuj

CommentLuv badge