praca dla grafika

za:up.warszawa.pl

 Kilka dni temu na stronach urzędu pracy m. st. Warszawy pojawiła się ciekawa oferta pracy dla grafika. 

No cóż oferta, jak oferta. Zarobki, wymagania, rodzaj umowy. Nie byłoby w niej nic dziwnego, gdyby jednak nie stosunek oferowanych zarobków do wymagań. A jak się przedstawiają zarobki?

Stawka: 1200,00 ” nie do końca wiadomo, euro, funtów, czy może jenów, ale skoro żyjemy w Polsce należy zakładać, że chodzi o złotówki. Nie podano niestety czy jest to kwota netto, czy też brutto, żeby nie zrażać potencjalnych pracowników, załóżmy, że jest to kwota netto, oferowana stawka wynosi mniej więcej tyle, co najniższa średnia krajowa, trochę mniej, niż zarabiają pracownicy dyskontów spożywczych.

Praca dla grafika

Niestety praca dla grafika z tego ogłoszenia nie jest dla każdego, jedynie dla osób z wyższym wykształceniem, ”konieczne wyższe (w tym licencjat)-inne ”. Nie podano, jaki kierunek należałoby skończyć, by uzyskać tę posadę, więc należy przypuszczać, że obojętnie jaki, aby papier, socjologowie, gender studies mają prawdopodobnie również szansę na pracę jako grafik.

Dodatkowo przyszły pracodawca wymaga bardzo dobrej znajomości: Axure, 3dsMax, InDeign, Corel Draw, Photoshop, Design UI/UX, HTML, przyznam, że wymagania jak na pracę grafika całkiem spore. Niestety dla tych, którzy spełniają powyższe warunki to nie koniec trudów do uzyskania posady grafika.

W złożonej do urzędu pracy ofercie, przyszły pracodawca wymaga również biegłego posługiwania się językiem angielskim, rosyjskim, ukraińskim. Mnie osobiście dziwi brak wymagania znajomości języka chińskiego oraz C++. Dzięki temu zapewne będzie więcej chętnych do pracy grafika. Nieumiejętność chińskiego byłaby sporą przeszkodą, dla przyszłego pracownika.

W opisie wymagań znajduje się informacja ”min. 4 lata” nie bardzo wiadomo, czy odnosi się do tego, że wykształcenie wyższe trzeba posiadać przez 4 lata, studiować co najmniej 4 lata, czy może bardzo dobrze znać programy graficzne przez ten okres. A skoro nic nie powiedziano, czego 4 lata dotyczy, więc zapewne chodziło o wiek, przyszły pracownik nie może mieć mniej, niż 4 lata.

Niestety rodzice zdolnych 3 latków, znających angielski, ukraiński, rosyjski, posiadający wyższe wykształcenie, znający biegle programy graficzne będą musieli poczekać jeszcze rok, by ich pociechy mogły aplikować o pracę grafika do tego przedsiębiorstwa lub instytucji..

Prawdopodobnie do zadań przyszłego pracownika będzie należało projektowanie stron internetowych oraz grafiki na strony internetowe, gdyż to również należy do wymagań.

W danych dotyczących oferty jest również pozycja ”Staż: 4.00” nie do końca wiem, czy chodzi o staż pracy, 4.00 bardziej mi pasuje do wyniku zawartości alkoholu we krwi, niż do jakiegoś okresu czasu, wymaganego doświadczenia, a może ”4.00” to nazwa jakiegoś stażu, w ramach którego publikowana jest ta oferta pracy dla grafika. No cóż niestety w ofercie jest pełno niedomówień, jednak wiele wymagań jest znanych tak więc:

Bogaćcie się! 

Gdyby ktoś był zainteresowany zdobyciem tej intratnej posady zamieszczam link do oferty na stronie Urzędu Pracy.

http://www.up.warszawa.pl/oferty/strony/szczegol_of.php?id=17654

Jeżeli podoba CI się artykuł podziel się nim z innymi i zostaw komentarz

2 komentarze do “Praca dla grafika za 1200”

 • Graffica pisze:

  Jednym słowem masakra

 • amelia87 pisze:

  Ja kiedyś spotkałam się z podobnym przypadkiem, a właściwie mój znajomy. Pocztą pantoflową dowiedział się, że szukają do pracy w Policji jako pracownik cywilny. Podekscytowany udaje się do placówki, a tam miła pani mówi mu, że jest praca…

  jako osoba sprzątająca na STAŻ.

  Wow… nie chodzi o to, że sprzątanie jest zajęciem niegodnym, ale staż?

  Nie ma to jak kombinowanie aby jak najmniej zapłacić za pracę.
  amelia87 ostatnio opublikował…Lokaty- co trzeba wiedzieć?My Profile

Skomentuj

CommentLuv badge