sondaż

Według opublikowanego dzisiaj w Newsweeku sondażu poparcia dla partii politycznych PO-33,5%, PiS-31,6. 

Dzisiaj na internetowej stronie Newsweeka ukazał się artykuł prezentujący najnowszy sondaż poparcia partii politycznych: http://polska.newsweek.onet.pl/sondaz-newsweeka-platforma-wyprzedza-pis-czytaj-na-newsweek-pl,artykuly,279158,1.html 

Ogólna teza płynąca z artykułu jest taka, że PO w końcu wygrywa z PiSem, oraz dlaczego PO jest fajne, a Prawo i Sprawiedliwość niefajnie. 

Sondaż dla Newsweeka przeprowadziła sondażownia ”no name”-Estymator, jeszcze nigdzie nie spotkałem się z jej sondażami. Polecam do przeczytania wyżej zacytowany przeze mnie artykuł. Cytowany w artykule szef firmy badawczej dr Jacek Chołoniewsk od razu stawia diagnozę cudownego wyniku PO. 

”Wśród przyczyn, które zapewne wzmocniły PO można wymienić obietnice premiera o likwidacji kolejek do lekarza (temat o bardzo dużej wadze, bo wszyscy jesteśmy pacjentami) i zapowiedź darmowych (niektórych) podręczników szkolnych ” 

Wypowiedź niepoparta żadnymi badaniami firmy Estymator, jedynie prywatnymi opiniami jej właściciela, który nie tylko zna się na sondażach, również jest świetnym politologiem. Gdyby premier obiecał, że zlikwiduje biedę pewnie mógłby liczyć na 110% poparcia. Im więcej premier obiecuje, tym więcej ludzi go popiera? Eureka! Może sukces poparcia dla PO to wczasy Donalda Tuska w Dolomitach i palone tam cygara? 

Według Newsweeka poparcie dla PO w ciągu miesiąca wzrosło o…5,3 pkt procentowe, a w tym samym czasie poparcie dla PiS wzrosło o 0,1 proc. Jeszcze kilka miesięcy sondaży dla Newsweeka i poparcie dla PO przekroczy 100%. 

Jeżeli podoba CI się artykuł podziel się nim z innymi i zostaw komentarz

Jedna odpowiedź do “Ile warte są sondaże przedwyborcze”

Skomentuj

CommentLuv badge